A+ R A-

Od heroja do antijunaka u 60 minuta: Sramota je za rukomet

Najbolji rukometni trener u prošloj godini nakon finala Svjetskog prvenstva u Španjolskoj još je jednom pokazao da je grozan gubitnik. I dok je nakon polufinala burno prosvjedovao zbog Golužinog petominutnog kašnjenja na konferenciju za medije, on se nakon sramote u finalu na presici uopće nije pojavio. No iskusni Valero Rivera lijepo ga je 'opleo'.

Opširnije...

Ovo rukomet još nije doživio! Debakl epskih razmjera!

Rukometaši Španjolske na impresivan su način osvojili zlatnu svjetsku medalju. U finalnom je ogledu domaćin Svjetskog prvenstva posramio Dansku i pobijedio 35:19 (18:10). U pitanju je rekordna pobjeda u svim dosadašnjim finalima svjetskih prvenstava. Dosadašnji je rekord držala Švedska koja je daleke 1958. godine pobijedila Čehoslovačku s 22:12.

Danska zasluženo u finalu, nemoćna Hrvatska u borbi za broncu

Hrvatska rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u finale Svjetskog rukometnog prvenstva. U polufinalnom dvoboju protiv Danske malo toga je funkcioniralo kao u dosadašnjem dijelu Prvenstva i Danska je na kraju zasluženo izborila plasman u finale.

Španija i Danska u borbi za zlato

Najveća rukometna zabava je danas u Barceloni u dvorani Sant Jordi – u finalu 23. Svjetskog rukometnog prvenstva sastaju se reprezentacije Španije i aktuelnog evropskog prvaka Danske. Meč počinje u 17.15 sati u Barceloni, a prijenos možete pratiti na Federalnoj televiziji.

Džomba: 'Ovo je početak velike generacije koja će godinama vladati rukometom!

U trenucima rukometne euforije i nacionalnog zanosa valja se sjetiti onih koji su nam takve osjećaje mamili u ne tako dalekoj prošlosti. Rijeka ih ima nekolicinu.