A+ R A-

Rukomet u srcu: Izviđač prvi finalista u kategoriji 2000. godište, Izviđač i Kozara MP u finalu 2002. godište

U prvom polufinalnom susretu selekcije 2000. Godište, 4. Međunarodnog rukometnog turnira „Rukomet u Srcu“ Zavidovići, Žepče, Maglaj 2017 snage su odmjerile ekipe RK Izviđač i RK Vardar. Slavila je ekipa Izviđača rezultatom 28:19 (15:10).

Početak susreta protekao je u izjednačenoj borbi, rukometaši Vardara imali su početno vodstvo, ali ubrzo nakon toga ekipa Izviđača dolazi do poravnanja rezultata.

U nastavku, dosta bolja igra Izviđača pogotovo u periodu od 5. do 15. minute kada  prave seriju od 11:1. Do kraja prvog dijela Vardar je uspio smanjiti rezultatski zaostatak da bi se na pauzu otišlo pri rezultatu 15:10.

U nastavku igre podjednaka borba na obe strane, igralo se gol za gol, za konačnih 28:19.

Kod Izviđača najefikasniji je bio Alilović sa 5, te Mišetić i Primoras sa po 4 postignuta pogodka. Kog Vardara Koševski Alen postigao je 6, a Misailevski Anton je dodao 5 pogodaka.

U prvom polufinalnom susretu u kategoriji 2002. godište snage su odmjerile ekipe RK Kozara Mlijekoprodukt i RK Urbanscape Loka. Slavila je ekipa Kozare rezultatom 22:20.

U drugom polufinalnom susretu u kategoriji 2002. godište snageu su odmjerile ekipe RK Izviđač i RK Žepče. Slavila je ekipa Izviđaća rezultatom 17:14.

Finale u kategoriji 2002. odigrat će ekipe RK Kozare Mlijekoprodukt i RK Izviđač.