A+ R A-

Rukometaši Lokomotive slavili protiv prvaka RS-a

Sinoć je pred dobro popunjenim tribinama dvorane Ekonomske škole u Brčkom pao jesenji prvak Republike Srpske u rukometu - ekipa Leotara iz Trebinja. Nošeni ogromnom podrškom sa tribina mlada ekipa ''Lokosa'' slomila je najbolju ekipu RS u rukometu.

Mladi ''Lokosi'' su odlično otvorili utakmicu i već na startu poveli sa 4:1. Zbunjenost gostiju nije dugo trajala pa je već poslije tajm auta gostujućeg tima Dragiše Koračevića, ekipe sa juga Republike Srpske pokazuje da nije slučajno lider prvenstva i dolazi u egal rezultat.

Međutim, mladići u plavim dresovima dodaju gas i podižu svoju prednost. Povredom kapitena domaćina Aleksandra Đurkića u 25 minuti u simpatizere; domaćih uvukla se zebnja za nastavak meča. Na poluvrijeme se odlazi sa prenošću od tri gola (14:11).

U drugo poluvrijeme gosti ulaze riješeni da učine sve ne bi li bodove odnijeli u Trebinje, te tako u 39 minuti bilježe i prvo vodstvo 16:17. Plavi se u nastavku meča nisu lako predavali te dodaju gas i serijom od tri gola vraćaju rezultat u svoju korist. Pametnom igrom u posljednjih 10 minuta Brčaci su uspjeli da sačuvaju rezultatsku prednost i nanesu prvi proljećni poraz ekipi iz Trebinja.  Kod domaćih se posebno istakao golman Mihajlović koji je u pojedinim momentima izluđivao protivničke strijelce, dok se u napadu golobradi tandem Brčaka - Baraković i Petrović - u maniru iskusnih igrača šetao po redovima gostujuće odbrane.

Važno je napomenuti da je ova utakmica bila i prilika da Brčaci vide dugogodišnjeg člana Lokomotive Milana Duvnjaka koji je u povratničkoj roli u drsu domaćih postigao tri gola. Gost sinoćne utakmice bio je i dugogodisnji kapiten ''Lokosa'' a sada član francuskog Celestad HK i reprezentativac BiH Kosta Savić koji je pružio podršku domaćima i čestitao pobjedu. Uspjehu rukometaša Lokomotive pridružile su se i rukometašice Jedinstva koje su u gostima savladale ekipu Laktaša.

Izvor: eBrcko.net