A+ R A-

Rukometaši Gračanice slavili u Zavidovićima

Ekipa Gračanice je upisala još jednu sigurnu pobjedu protiv mlade ekipe Krivaje. Gračanica je nešto slabije ušla u susret. Možda zbog toga što se igralo u čudnom terminu, dosta rano od 13 sati.

Gosti su nešto sporije ušli u utakmicu. Imali su domaćini 8:8 sredinom prvog poluvremena da bi do kraja Gračanica zaigrala dosta bolju odbranu i na odmor se otišlo sa rezultatom 18:13.

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali još bolje, onako kako se od njih i očekuje. Do kraja susreta su postigli još 21 gol a domaćini samo 8 za krajnjih 39:21.

Očekivana pobjeda i još jedan dobro odrađen pripremni susret za Kakanj.

Gračanica ostaje na prvom mjestu sa istim brojem bodova kao i Kakanj. Oba tima imaju po 42 boda. U narednom kolu u Gračanici gostuje Lukavac.

Kakanj je u 16. kolu u gostima bio bolji od Gradačca rezultatom 41:26. Oni u 17. kolu dočekuju ekipu Krivaja 2.