A+ R A-

Rukometaši Gračanice ubjedljivo protiv Lukavca 42:18

Gračanicki rukometasi su očekivano i bez većih problema u 17. kolu Prve lige FBiH savladali ekipu Lukavca. Bilo je onako kako smo i navikli, silovito i bez kalkulacija od prve do zadnje minute.

Vec na poluvremenu je sve bilo rijeseno jer su domacini imali prednost od 20:7. Do kraja su domacini ovih +13 pretvorili u +24 i ispunili ono nepisano pravilo u drugom dijelu sezone - da u svakoj utakmici idu preko 40 golova. Istina taj trend je prekinut u proslom kolu u Zavidovicima kada su postigli "samo" 39.

U utakmici protiv Lukavca najefikasniji u domacem taboru je bio Begic sa cak 15 postignutih golova. 6 je dodao Tufekcic a po 5 su postigli Salkic, Đulić i Ilić.

Kod Lukavca je najefikasniji bio bivsi igrac Gracanice Jasmin Redžić sa 7 golova.

Rukometasi ce u narednom kolu odmarati a nakon toga u 19. kolu u utakmici sezone gostuju u Kaknju.