A+ R A-

ŽRK Krivaja ponovo bolja od Neretve 23:18

Rukometašice Krivaje u okviru 17. kola Premijer lige BiH, ugostile su ekipu RK Neretva iz Jablanice. U jednom veoma interesantnom i do samog kraja napetom susretu, slavila je ekipa Krivaje rezultatom 23:18.

Domaće ekipa bolje je otvorila susret. Do početnog vodstva došle su gostujuće rukometašice, ali nakon toga slijedi serija od 4:1 domaće ekipe. Međutim gošće ne posustaju, u 15. minuti susreta dolaze do poravnanja rezultata. Do kraja prvog dijela igralo se gol za gol da bi se na pauzu otišlo pri rezultatu 11:11.

U nastavku igre nešto bolja igra domaće ekipe, naročito u odbrani. Serijom od 8:3, domaće rukometašice dolaze na velikih +5, što su do kraja susreta uspjele očuvati.

Konačan rezultat glasio je 23:18.

Napominjemo da su upravo protiv ekipe Neretve rukometašice Krivaje izborile završnicu KUP-a Bosne i Hercegovine. U dvomeću odigranom proteklog mjeseca, bolja je bila ekipa Krivaje.

Kod domaće ekipe najefikasnije su bile Jasmina Selmanović sa 7, te Boro Dragana i Kukić Dragana sa po 4 postignuta pogotka. Kod gošći Žulj Katarina postigla je 5, dok je Anđušić Anđela dodala 4 pogotka.