A+ R A-

Đer opet prvak Evrope, Vardar pao nakon produžetaka

Drugi put zaredom je izbacio Budućnost u polufinalu, a onda u finalu igrao produžetke.

Ovog puta nije dozvolio da mu se ponovi prošlogodišnji scenario, kada je nakon penala izgubio titulu od CSM Bukurešta - Đer je nakon 70 minuta "rata" savladao Vardar sa 31:30 i osvojio Ligu šampiona za rukometašice.

Mađarice su vodile sve vrijeme, imale i četiri gola prednosti, ali je makedonska legija strankinja pronašla način da se vrati, a čak je imala i napad za pobjedu u regularnom toku, ali nije uspjela ni da šutne.

Đer je produžetke (2X5 minuta) otvorio serijom 3:0 za 29:26, nakon čega Vardar nijednom više nije stigao do izjednačenja.

Sa posljednjom sirenom je počelo veliko slavlje u "Laslo Pap areni" u Budimpešti, koje će dugo trajati...