A+ R A-

Liščević u posljednjoj sekundi, Srbija prva!

Reprezentacija Srbije odigrala je neriješen meč protiv reprezentacije Švedske u trećem kola grupe A na Evropskom prvenstvu u Stokholmu – 30:30.

Srbija kao prva u grupi prenosi tri boda u narednu fazu takmičenja gdje će se takmičiti sa reprezentacijama Njemačke, Holandije i Francuske.

Najefikasnije u srpskoj ekipi bile su Radosavljević Sanja, Katarina Krpež i Slađane Pop- Lazić koje su ubacile po pet golova, a pratile su ih Dmitrović Marina i Georgijev Tijana sa tri.

Na drugoj strani, sjajna Luiz Sand meč je završila sa osam golova i proglašena je najboljom rukometašicom na meču.

Reprezentacija Srbije već u prvom minutu meča povela je golom Jelena Lavko, ali su obe ekipe u nastavku meča imale izjednačenu igru i smjenjivala se se vodstva na jednoj i na drugoj strani.

Poslije 18 minuta igre izabranice Dragice Đurić ušle su u sjajnu seriju od 5:0, ali su u posljednjem minutu prvog poluvremena jeftino primilile dva gola i na odmor otišle sa +3 (15:18).

Najefikasnija tokom prvih pola sata igre bila je Radosavljević Jovana koja je postigla četiri pogotka, a pratile su je Katarina Krpež i Jovana Stoiljković sa po tri.

Međutim, u nastavku meča dominatnija igra domaće ekipe, za koju srpske reprezentativke nisu imale rješenja u napadu. Iako su vodile sa+ 5, vrlo lako su ispustile prednost i Šveđanke su od 48. minuta sa dva gola imale najveću prednost na meču.

Selektorka Dragica Đurić morala je da reaguje i da promjeni tim, ali je sjajna Luiz Sand,koja je ovaj meč zavrila sa osam golova, vraćala prednost svojoj ekipi. U dramatičnoj završnici, srpske rukometašice su promašile čak tri zicera, Lisović je uspjela da odbrani posljednji napad domaće ekipe, da bi Katarina Liščeviić sjajnim pogotkom u posljednjim sekundama izjednačila i donijela bod za Srbiju koja sa tri boda nastavlja drugu fazu takmičenja.

U petak srpske rukometašice odmaraju, a novi izazovi ih očekuju već u subotu.

Izvor: B92.net