Imaju strašan šut, ali su mnogo više od toga. Njihova je reputacija izgrađena i na nekim drugim kvalitetama. Ono što Mikkel Hansen, Vuko Borozan i Lukas Nilsson imaju zajedničko je to da su sve njihove vještine potrebne kako bi njihove momčadi bile uspješne u Hrvatskoj.
Mikkel Hansen, Danska
Posljednjih nekoliko godina, danska se reprezentacija, što se tiče uspjeha, najviše oslanja na Mikkela Hansena. Iako se danska momčad izgradila i u drugim aspektima, 30-godišnji Hansen ostao je krucijalni igrač za svoju reprezentaciju.
Neće biti najbolji strijelac VELUX EHF Lige prvaka ove sezone. Ne zato što ima oscilacija u nastupima, već zbog rotacija u njegovom klubu, PSG-u, gdje igra sa Sanderom Sagosenom i Timotheyom N'Guessanom.
Podrijetlom iz Elsinore, rodnom gradu Hamleta i Holgera Danske, Hansen je karijeru započeo u Funenu, klubu GOG, koji je poznat po igračima koji su iz njega proizašli. Njegova prva inozemna avantura nije polučila očekivani uspjeh budući da je Sharhei Rutenka bio izbor broj jedan na poziciji lijevog vanjskog u FC Barceloni. Vratio se u Dansku te karijeru nastavio u AG Kobenhavnu, što mu je otvorilo put do PSG-a.
Otkako se preselio u glavni grad Francuske, postao je igrač svjetske klase koji je bio proglašen IHF-ovim igračem godine tri puta – 2011., 2015. i 2016. Hansenove najočitije kvalitete su, osim šuta, sposobnost da izbjegne konflikte sa protivničkom stranom i ima sjajno oko za svoje suigrače, što itekako pridodaje fantastičnim asistencijama.
Vuko Borozan, Crna Gora
Proglašen je sportašem godine u Crnoj Gori, što podcrtava činjenicu koliko je Vuko Borozan potreban i važan svojoj reprezentaciji. 23-godišnji lijevi vanjski zapeo je za oko rukometnom svijetu prošle sezone kada je igrao važnu ulogu u HC Vardar u osvajanju VELUX EHF Lige prvaka.
Bila je to prva njegova sezona u Vardaru nakon što je došao iz njemačkog TuS N-Lübecke u ljeto 2016., i odmah iskoristio priliku za dokazivanjem. Dokazao se i na EHF EURO 2016 u Poljskoj. Postao je ključni igrač sve dok nije slomio palac u utakmici protiv Danske, što je za njega označilo kraj natjecanja.
Ponovno u formi, ipak, prošla je sezona za njega bila osobni uspjeh, ali je svojim nastupima i klubu donio izniman uspjeh.
U skupini C u Zagrebu, u kojoj će Crna Gora odmjeriti snage s aktualnim prvacima Njemačkom, Makedonijom i Slovenijom, Borozanove kvalitete bit će od velike važnosti za momčad.
Sa svoja 203 cm i 105 kg, njegova visina, kao i fizička snaga daju mu određenu prednost pred obrambenim igračima. Jako dobro iskorištava svoju visinu te upisuje pogotke i preko obrane, što ga čine zaista neugodnim protivnikom.
Lukas Nilsson, Švedska
21-godišnji Lukas Nilsson iz Ystada u južnoj Švedskoj prvi je put pažnju privukao na EHF EURO 2016 u Poljskoj, gdje definitivno nije bio jedan od krivaca što je Švedska uzela tek osmo mjesto.
Njegovi nastupi za Švedsku i Ystads IF bili su dovoljni da ga uoči nekoliko vrhunskih klubova iz cijele Europe, a trogodišnji ugovor na kraju je potpisao sa THW Kielom. Kiel nije imao nikakvog razloga žaliti zbog dolaska mladog talenta, kao ni Nilsson.
U Bundesligi, kao i u Ligi prvaka, Nilsson je jaka karika u klubu iz sjeverne Njemačke, baš kao što je i već neko vrijeme u švedskoj momčadi.
Ima dobru visinu (194 cm) za vanjskog igrača, i fizičku formu, što ga čini neugodnim za obrambene igrače. Također, brz je i eksplozivan, te dobar u promijeni smjera, a njegovi napadi učinkoviti su i iz daljine, baš kao i sa blizine. Specijalnost mu je probijanje kroz obranu, posebno između vanjskog i krilnog igrača.